ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

گرافیک ایران به سرعت در حال پیشروی استجهانشاهی؛ مدرس گرافیک دانشگاه‌های آمریکا معتقد است، گرافیک و به ویژه تایپوگرافی در ایران چیزی از جهان معاصر کم ندارد و به سرعت در حال پیشرفت است.

جهانشاهی؛ مدرس گرافیک دانشگاه‌های آمریکا معتقد است، گرافیک و به ویژه تایپوگرافی در ایران چیزی از جهان معاصر کم ندارد و به سرعت در حال پیشرفت است.


به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران ، نشست بررسی تحولات تایپوگرافی با نگاهی به ظهور انقلاب دیجیتال در آمریکا با سخنرانی پویا جهانشاهی از مدرسان گرافیک در دانشگاه هنر و طراحی «لاگونا» آمریکا؛ عصر روز گذشته 4 مردادماه در گالری ایده برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست جهانشاهی با اشاره به تاریخ ظهور تایپوگرافی گفت: استفاده حروف در دوران مدرنیته  و با متال تایپ در عرصه گرافیک و دیزاین مطرح شد و مکتب سوئیسی در اروپا به شکل گسترده‌ای توانست تایپوگرافی را به عرصه دیزاین بیاورد. در این شکل تایپوگرافی، حروف به صورت برچسب و یا عکاسی شده بریده می‌شدند و در کنار هم چیده می‌شدند. مشکل این نوع تایپوگرافی این بود که همواره به شکل مستطیل و به صورت افقی یا عمودی ارائه می‌شدند که دلیل این موضوع نیز به نبود تکنولوژی باز می‌گشت .

ادامه مطلب

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : گرافیک ,تایپوگرافی ,می‌شدند ,سرعت ,آمریکا ,است، گرافیک ,ویژه تایپوگرافی ,ایران چیزی ,جهان معاصر ,معتقد است، ,دانشگاه‌های آمریکا معتقد ,گرافیک دانشگاه‌های آمریکا ,مدرس گرافیک دانشگاه‌های
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگی برای همه پوستر ديواري کتابخانه روستای قایش Jenny Tony ایران دانلود Chad Monica Shane